PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

IMG 20171202 WA0000

Mistrovství Evropy juniorů, Helsinky

V Helsinkách se v prvním týdnu prázdnin předvedl Vojtěch Maťátko. V obou disciplínách ve kterých startoval 50 a 100 m prsa se probojoval v osobních rekordech do semifinále, kde svá maxima opět skoro vždy vylepšil. Na trati 50 m prsa v rozplavbách zaplaval čas 0:28,90 v semifinále pak 0:28,95 a celkově z toho bylo 14. místo. Na stovce pak v semifinále předvedl čas 1:03,87 a obsadil 15. místo. Všechny časy byli novými rekordy oddílu.

Letní mistrovství ČR, Praha

Od 12.7. do 15.7. se v Praze-Podolí na venkovním bazéně konalo Mistrovství ČR dorostu a dospělých. Náš oddíl zde reprezentovalo 8 plavců pod vedením trenéra Viktorjeníka. Nejvíce zazářil sedmnáctiletý Vojtěch Maťátko, který opět v nových osobních rekordech tedy i oddílových, zvítězil v nádherných závodech na 50 i 100 m prsa. Na padesátce předvedl čas 0:28,71 ve finále 0:28,86 a na stovce 1:03,38. I přesto, že Vojta patří věkem ještě mezi dorostence ani mezi dospělými se nenašel nikdo, kdo by ho dokázal porazit. Další medaile tentokráte ve svých kategoriích vyplavali: Tereza Neoralová a Petr Krejčíř. Terka v disciplíně 800 m volný způsob zaplavala 9:34,18 a v mladším dorostu jí patří třetí místo. O další dvě třetí místa rovněž v mladším dorostu se postaral Petr na tratích 50 m volný způsob a 50 m znak v časech 0:24,85 respektive 0:28,21.