PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Od čtvrtka 15.12. do neděle 18.12. bojovala česká plavecká špička v Plzni o tituly mladšího, staršího dorostu a dospělých. Do Plzně odcestovala výprava devíti olomouckých plavců včetně čtyř starších žáků, kteří získávali zkušenosti na velkých závodech.

V kategorii mladšího dorostu se umístil těsně pod stupni vítězů Vojtěch Maťátko v disciplíně 50 m prsa, zaostal za třetím o pouhé 3 setiny sekundy v čase 0:29,84 a obsadil 4.místo.  Toto umístění zopakoval i na dvojnásobné trati 100 m prsa časem 01:05,00.

V kategorii mladšího dorostu se do finále probojovaly, Vendula Bártlová v disciplíně 200 m znak v čase 2:21,90 obsadila 6. místo na poloviční trati 100 m znak doplavala na 8. místě a Viktorie Vingrálková na 400 m volný způsob, která doplavala také na 8. místě v čase 4:37,31.